Skip to main content
مقالات

چاپ انواع نشریه ، مجله و 3 نوع تقسیم آن

By 27 مهر 1400آذر 27ام, 1402One Comment

انواع نشریه یکی دیگر از رسانه های جمعی است که می تواند مخاطبین خود را تحت تاثیر قرار دهد. با این حال کشورهای سلطه گر در سالهای اخیر تلاش کردند تا از این طریق تسلط خود را بر دنیا بیشتر کنند. یکی از ابزار های تهدیدات نرم دشمن در حوزه فرهنگ ، نشریات و در راس آنها مجلات و روزنامه های هستند که به نوعی پایگاه دشمن محسوب می شوند و از اردوگاه آنها صدا های مشکوک و گاها ضد اسلام و هویت دینی به گوش می رسد .

نشریه چیست؟ 

در پاسخ به سوال اینکه نشریه چیست؟ باید بگوییم چاپ نشریه یک یا چند موضوع مکتوبی است، که در یک یا چند برگ کاغذ جمع بندی شده و با ذکر مشخصات مرجع تهیه کننده منتشر  می شود.
انواع نشریه

حال به بررسی انواع نشریه میپردازیم:

تقسیم بندی انواع نشریه ها :

 •  براساس شکل ظاهری
 •  براساس زمان انتشار
 • براساس گستره توزیع
 •  براساس جایگاه اجتماعی و هویت

چاپ نشریه

در حال حاضر یکی دیگر از تخصص های ما در مجموعه لیدانکو نیز چاپ نشریه ها می باشد. مجموعه ما با سالیان سال سابقه در زمینه چاپ انواع نشریه، مجله و … آماده ارئه دادن خدمات به مشتریان عزیز می باشد. برای ثبت سفارش و چاپ نشریه های خود کافیست همین حالا با ما تماس بگیرید و از ما کیفیت بالا و قیمت مقرون به صرفه را بخواهید.

هزینه چاپ نشریه

چاپ نشريه های استانی و داخلي ، مي‌توانند نقش بسیار موثري را در ايجاد کردن ارتباط متقابل و متعادل بين بخش‌ هاي مختلفی از يك استان و یا سازمان ها را ايفا می نمايند. در واقع انواع نشریه همانطور که گفته شد فرصت‌ مناسبي را براي تشريح کردن و تايين اهداف سازماني و جلب کردن مشاركت های پرسنل، براي اداره ها و سازمان ها را فراهم می آوردند. از لحاظ اقتصادی هزینه چاپ نشریه در مجموعه لیدانکو به نسبت کیفت بسیار مقرون به صرفه می باشد.

انواع نشریه ها از نظر شکل ظاهری :

 •  نشریاتی که در یک یا چند برگ تا نخورده یا صحافی نشده منتشر می شوند .
 • نشریاتی که در یک یا چند برگ تا خورده شده ولی صحافی نشده منتشر می شوند .
 • نشریاتی که در چند برگ تا خورده شده و صحافی شده بصورت مجله منتشر می شوند که باید جلد داشته باشند .
 • نشریاتی که بصورت دیواری هستند .

انواع نشریه ها از نظر زمان انتشار :

در این تقسیم بندی نشریات به هفت قسمت تقسیم می شوند :

 1. روزنامه
 2. هفته نامه
 3. دو هفته نامه
 4. ماهنامه
 5. دو ماهنامه
 6. فصل نامه
 7. سال نامه

چاپ مجله تبلیغاتی

در واقع از نظر ابعاد ابعاد مجله ها معمولا نمونه ای از انواع نشریه بوده که كوچكتر از روزنامه می باشد و انتخاب آن نیز با توجه به اندازه کاغذ استاندارد، نیز صورت می گیرد. برخی از مجلات با هدف تبلغیات محتوا نویسی می شوند. برای چاپ مجله تبلیغاتی با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت با چاپ افست فقط کافیست به صفحه ثبت سفارشات مراجعه کنید و سفارشات خود را ثبت کنید تا همکاران ما با شما تماس بگیرند.

چاپ مجله در تهران

در حال حاضر طراحی کردن و یا چاپ و تولید کردن مجله یا بولتن و یا انواع نشریه ها معمولا در مجموعه لیدانکو به وسیله دستگاه های چاپ افست انجام می پذیرد و به صورتی بسیار ماهرانه انجام می پذیرد که به راحتی هر چه بیشتر به دست مشتریان عزیزمان برسد . همچنین این نکته نیز دارای اهمیت زیادی است که بین محتوای داخلی مجله و ابعاد آن نیز تناسب استانداردی وجود داشته باشد. برای چاپ مجله در تهران ، مشهد و سایر شهر ها فقط کافیست با ما تماس بگیرید و سفارش خود را ثبت کنید و آن را با کیفیت بالا و در اصرع وقت تحویل بگیرید.

انواع نشریه ها از نظر گستره توزیع  :

یکی از انواع نشریه نشریات از نظر گستره توزیع است که به چهار قسمت تقسیم می شوند:

 1. نشریات بین المللی، که شامل نشریاتی می شود که در یک یا چند کشور خارجی توزیع می شوند .
 2. نشریات سرا سری،این نشریات در کل کشور توزیع می شوند .
 3. نشریات منطقه ای، شامل نشریاتی است که در یک یا چند استان توزیع می شوند .
 4. نشریات محلی، شامل نشریاتی است که در یک یا چند شهرستان توزیع می شوند.

انواع نشریه

انواع نشریه ها از نظر جایگاه اجتماعی و هویت :

این گروه از نشریات را می توان  به سه دسته تقسیم کرد :

1. نشریات سبز
2.نشریات زرد
3 .نشریات قرمز

نشریات سبز

 نشریات سبز نشریاتی هستند که حاوی  مطالب جدی ، اصولی ، مبنایی ،  اسا سی ، مفید و مضررهستند .

نشریات زرد

نشریات زرد نشریاتی هستند که بر عکس نشریات سبز ،  حاوی مطالب جدی نیستند و برایشان مفید و مضرر بودن مطالب مهم نیست . آنچه برای آنها مهم است فروش و کسب درآمد اسب و به راست و دروغ بودن مطالب اهمیتی نمی دهند . بیش از 95% نشریات ورزشی ، هنری و حوادث نشریات زرد هستند و مشکل اساسی کشور در حوزه نشریات ، این قبیل نشریات می باشند .

نشریات قرمز

نشریات قرمز نشریات بدون مجوز قانونی و یا ممنوعه هستند که بصورت پنهانی منتشر می شوند .

نکات اساسی در تولید یک نشریه

مواردی که باید در تولید یک نشریه مورد توجه قرا بگیرند عبارتند از :

۱. وظیفه نشریه     ۲.شکل ظاهری نشریه      ۳.محتوی نشریه

وظیفه نشریه

نشریات از نظر وظیفه به سه گروه تقسیم می شوند  :

۱.آموزش      ۲.اطلاع رسانی      ۳.تفریح و سرگرمی

در انواع نشریه ،نشریه هایی که به هر سه موضوع بالا می پردازند جزء نشریات موفق محسوب می شوند . نشریاتی که به وظیفه خاص مثلا” آموزشی می پردازند غالب مطالب باید در راستای وظیفه تعریف شده ، ونگاشته شوند ( 70 % ) و برای جلوگیری از خستگی خواننده باید به سایر موضوعات در کنار آن بپردازد .

شکل ظاهری انواع نشریه

یکی از انواع نشریه شکل ظاهری آن است،مواردی که لازم است در شکل ظاهری انواع نشریه رعایت شود عبارتند از :

 1. نام و عنوان
 2. شناسنامه ( در این بخش باید سه موضوع نوشته شود : ۱.صاحب امتیاز    ۲.مدیر مسئول و سردبیر     ۳. آدرس )
 3. جلد برای نشریاتی که بصورت مجله منتشر می شوند .( لازم به ذکر است در جلد مجله نباید چیزی نوشته شود به جزء نام و نوع مجله)
 4. استفاده از فونت و قلم مناسب ( فونت 10 تا 12 برای نشریات غیر دیواری و فونت 14 تا 16 برای نشریات دیواری مناسب میباشد.)
 5. فهرست مطالب
 6. تفکیک مطالب از یکدیگر بوسیله کادر ، پس زمینه یا رنگ خاص نه از طریق تغییر فونت و نوع قلم .

 7. قطع و اندازه که به سه شکل می باشد : 1  رقعی ( کوچک ) 2  وزیری ( متوسط ) 3  خشتی ( بزرگ ) . در ضمن هرچه سن مخاطب کمتر باشد باید قطع مجله کوچک انتخاب شود .

  برای نشریات دیواری اندازه  50 * 70    و 70 * 100 می باشد .

 8.  طراحی و صفحه بندی مناسب

 9. استفاده از عکس ها و طرح های مناسب

 10. استفاده از کاغذ و رنگ مناسب

مواردی که باید در محتوی نشریه مد نظر قرار گیرد :

 1.  انسجام مطالب،مطالب شما در یک مقاله باید بهم مربوط باشند و همه در راستای هدف نشریه و عنوان آن باشد.
 2. مفید بودن مطالب،مطلب انتخابی باید مفید باشد برای گروه سنی که مد نظر است و برای خواننده جذابیت داشته باشد.
 3. تنوع قالب ها و مطالب،برای اینکه جذابیت بیشتری برای خواننده به وجود بیاید بهتر اشت با عوض شدن مطالب قالب آنها نیز تغییر کند.
 4. بومی سازی،این که چه مقاله ای برای چه منطقه ای است باید مد نظر گرفته شود.
 5. تناسب مطالب با هدف نشریه و مخاطب

انواع مجله

خریدانواع نشریه و  انواع مجله توسط خوانندگان به فاکتور های گوناگونی بستگی دارد.در ابتدا باید به این پرداختکه اصلا مجله چیست وکاربرد آن چیست؟یکی از مثال های واضح آن مجله علمی است که در آن همانطور که از اسم آن مشخص است مطالب درون این مجله علمی است. تنوع در انواع مجلات علمی نیز بسیار زیاد است بسته به انواع موضوع مجله به فاکتور های گوناگونی تقسیم میشود.نوع دیگری از مجلات انواع مجله هنری میباشد. مجلات انواع گوناگونی دارند مانند مثال های زده شده انواع مجلات isi نیز از دیگر مجلات به شمار می آید.لیست مجلات علمی تخصصی از انواع مجلات علمی محسوب میشود که مطالب درون آن بسیار تخصصی تر از سایر مجلات علمی است.
انواع نشریه

مجله چیست

در لیدانکو، به عنوان تولید کننده انواع نوشت افزارها و نشریات، مواردی را پیشنهاد می‌دهیم که شما را به جهانی از اطلاعات، هنر، و دستاوردها راهنمایی می‌کند. اگر در مورد پاسخ مجله چیست کنجکاووید باید گفت انواع نشریه‌هایی که وسعت و تنوعی فراوان دارند، با لیدانکو همراه شوید. با ما، تجربه‌ای بی‌نظیر از تولید و نتقال حس خوب خواندن، یادگیری و سرگرمی را برای مشتریانتان تداعی کنید. مجله” یک نوع نشریه است که به صورت دوره‌ای منتشر می‌شود و شامل مقالات، گزارش‌ها، خبرها، مصاحبه‌ها، نقد و بررسی‌ها، عکس‌ها و مطالب متنوع دیگر است.

مجله‌ها معمولاً در یک زمینه تخصصی یا یک حوزه خاص فعالیت می‌کنند، مانند علم، فناوری، هنر، موضوعات عمومی، سبک زندگی، مد و آرایش، ورزش و بسیاری از حوزه‌های دیگر.

چاپ مجله

در واقع مجله یکی از انواع نشریه است در مطبوعات، هر زمانی که انتشار و تولید نشريه اي را حداكثر ماهي يك بار انجام می دهد ، به آن نشريه نیز مجله مي گویند. چاپ مجله ارزان یکی دیگر از خدماتی است که توسط مجموعه لیدانکو برای مشتریان ارائه می شود. چاپ مورد استفاده در زمینه چاپ مجله نیز چاپ افست می باشد. برای شروع همکاری و ثبت سفارش کافیست همین حالا با ما تماس بگیرید.

ماهنامه چیست

برای آن دسته از افرادی که برایشان این سال پیش آمده است که ماهنامه چیست باید گفت در بین انواع نشریه ها یک ماهنامه نوعی نشریه است که در هر ماه یکبار منتشر می شود.  ماهنامه معمولاً شامل مقالات، خبر ها، گزارش ها و موارد دیگری است که در یک طول زمان کوتاه (یک ماه) تهیه و منتشر می شود. ماهنامه ها به عنوان یک منبع اطلاعاتی قابل اعتماد و مرجعی برای مخاطبان خود شناخته می‌شوند و متخصصان، خوانندگان علاقمند و عموم مردم می‌توانند از خدمات و محتوای آنها بهره‌برداری کنند.

چاپ ماهنامه

هزینه چاپ ماهنامه

دیگر مقالات ما

چاپ دفتر مشق اختصاصی        تولید کننده دفتر مشق و دفتر های سازمانی      چاپ دفتر یادداشت        چاپ دفتر و 20 دفتر برتر دنیا      تولید و چاپ دفتر و 5 نکته که از آن باید بدانید

خرید عمده پاکت پستی حبابدار رنگی اختصاصی        تولید کننده پاکت پستی حبابدار    فروش پاکت پستی حبابدار اختصاصی      انواع پاکت پستی      صفر تا 100 پاکت حبابدار پستی      پاکت حبابدار رنگی اختصاصی    قیمت پاکت پستی حبابدار | مجموعه لیدانکو 1401        تولید کننده پاکت حبابدار درجه 1 | مجموعه لیدانکو        پخش عمده پاکت پستی حبابدار اختصاصی درجه 1        پخش عمده پاکت حبابدار درجه1| مجموعه لیدانکو          خرید پاکت پستی حبابدار رنگی اختصاصی درجه 1

خرید قوطی فلزی در دار

قیمت بهترین طراحی کارتن بسته بندی      چاپ و طراحی منحصر به فرد بسته بندی یک محصول        قیمت کارتن بسته بندی در بازار اقتصادی        هزینه بسته بندی های خاص        جعبه لاک باتم و 2 روش محاسبه قالب آن      خرید کارتن مقوایی،12 نوع مختلف جعبه        خرید بسته بندی و 24 بسته بندی خلاقانه          15 بسته بندی خاص    25 ایده بسته بندی

چاپ افست کتاب و هزینه چاپ کتاب        انواع چاپ کتاب بروشور و نشریه      انواع نشریه و 3 نوع تقسیم آن      چاپ سربرگ و 3 سایز مختلف آن        چاپ کتاب با تیراژ پایین و 2 روش کلی چاپ کتاب      استفاده از کد رنگ مشکی در چاپ افست      برخی از علتهای مات بودن چاپ افست1        چاپ مهم است مرکز چاپ لیدانکو    تعرفه چاپ ارزان و مقرون به صرفه

پاسخ دهید