Skip to main content

چاپ مهم است، در حال حاضر با وجود اینکه اغلب استراتژی های کسب و کاری جهان به سمت “سبزتر شدن” حرکت می کنند و یکی از اقدامات مهم این جریان، کاهش و حتی حذف محصولات کاغذی ست، اما هنوز هم صنعت چاپ مهم است در واقع چاپ یکی از مهمترین نیازهای روزانه ما به شمار می آید. مثلا این واقعیت را نمی توان کتمان کرد که اغلب مردم هنوز کار خواندن و نوشتن بر روی کاغذ را به صفحه نمایش ترجیح می دهند.

چاپ مهم است

چاپ مهم است، مرکز چاپ لیدانکو قصد دارد به این موضوع بپردازد. در حال حاظر سال 2022 آغاز شده و به سرعت در حال گذر است اما امسال هم مانند چند سال اخیر موضوعی که بیشتر از هر چیز دیگری پیداست، پیشروی پرشتاب دیجیتالی شدن کسب و کارها در تمام جهان آنهاست. با این حال سوال اساسی ای که در صنعت چاپ مهم است  با آن روبه رو می شویم این است که “آیا هنوز چاپ مهم است؟” جواب این سوال هم البته همانی است که در طول چند سال اخیر با اطمینان به آن رسیده ایم: بله، صنعت چاپ هنوز با اهمیت و پابرجاست.

مرکز چاپ

البته این درست است که باید با کاربرد چاپ به شکلی که ده سال پیش از آن استفاده می کردیم خداحافظی کنیم. اما در مقابل آن می توانیم به شکل مدرن چاپ که با آخرین فناوری های روز مانند دسکتاپ مجازی ویندوز و یا سرویس های خدمات رسانی ابری هم قدم است خوش آمد بگوییم. مرکز چاپ لیدانکو همه روزه در تلاش است تا با توجه به پیشرفت روز افزون صنعت چاپ علم و دانش خود و کارکنان خود را به روز کند و همچنین در مرکز چاپ لیدانکو از به روزترین دستگاه های چاپ و خدمات چاپ استفاده می شود.

در این مقاله به مهمترین روندهای این صنعت که در سال 2024 می توانیم منتظر آنها باشیم نگاهی انداخته ایم.

چاپ و تبلیغات

افزایش رقابت در بازار، از آنجایی که چاپ مهم است در حال حاظر رقابت بیشتر و شدیدتر، یکی دیگر از روندهای سال 2024 است. ارتباط چاپ و تبلیغات از دیرباز قابل رویت بوده اما اکنون با رقابت در انواع بسته بندی و…. این رقابت نیز بیستر دیده می شود. کمپانی های مختلف برای رشد مشتریانشان همواره به فکر ارائه ی پیشنهادات و راه حل های جدید هستند که شامل ابداعات جدید در زمینه ی بسته بندی و لیبل، چاپ سه بعدی و کیوسک های چاپ است.

دستگاه های چاپی

MFP های هوشمند، هوشمندتر می شوند.در سال 2024 تولید کنندگان ماشین های چاپ دیگر فقط به فکر تولید و فروش ماشین آلات مختلف نیستند. تمرکز آنها حالا بیشتر بر توسعه ی نرم افزارهای خدمات رسان است.
مثلا در دستگاه های چاپی ماشین های چاپ چند کاربردی (MFP) که نه فقط چاپ مهم است، بلکه وظیفه ی اسکن، کپی و … را هم بر عهده دارند، حالا با نرم افزارهای مختلف و اپلیکیشن های متنوع تر وارد بازار می شوند. سال 2024 در این زمینه سال سازگاری و یکپارچگی بیشتر سخت افزارها و نرم افزارهاست. Salesforce و Quick Books تحت آفیس با One Drive مایکروسافت از جمله ی این نرم افزارها هستند.

افزایش امنیت

افزایش امنیت،تا همین چند سال پیش، مردم به پرینترها به عنوان ماشین های هوشمند و پیشرفته نگاه نمی کردند. اما به تدریج این ماشین ها از پرینترهای ساده به MFP ها و یکی از ابزارهای مهم و کمک رسان در جریان کاری و مدیریت اسناد کسب و کارها تبدیل شدند. اما بازهم تهدید در خطر بودن اطلاعات کسب و کارها، از نگرانی های مهم صاحبان کسب وکار تلقی می شود که در صورت نصب نشدن نرم افزارهای دقیق امنیتی، کاملا درست و بجاست.
سال 2024 سال افزایش امنیت پرینترها تا بالاترین حد ممکن است، یکی از فناوری ها GDPR Compliant Pull Printing  است که به راحتی امکان دسترسی به تمام خدمات پرینتر را در امنیت کامل برای کاربران فراهم میکند.

در مرکز چاپ ها تکنولوژی رمزگذاری سرتاسری end- to – end encryption هم یکی دیگر از فناوری های امنیتی است که امروزه در پرینترها نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این فناوری با رمزگذاری بر روی مسیر ارتباطی بین فرستنده و گیرنده، امکان دستیابی یا خوانش اطلاعات را برای شخص سوم غیر ممکن می کند. به این ترتیب از ذخیره ی اسلاعات توسط اشخاص یا سازمان های ناشناس جلوگیری می شود و تمام ارتباطات و انتقال اطلاعات در مسیر کاملا امن انجام می شود.

چاپ مهم است

چاپ دیجیتال

تولیدکنندگانی که بازارهای خرده فروشی را هدف گرفته اند هم در حال تلاش برای افزایش سهمشان از بازار هستند. همچنین با توجه به اینکه چاپ مهم است پیش بینی می شود که رشد جهانی صنعت چاپ در سال 2022 از مرز 821 میلیارد دلار بگذرد که و در این میان، چاپ دیجیتال و صنعت لیبل و بسته بندی، مهمترین نقش را ایفا خواهند کرد.

تکنولوژی None-Print پررنگتر می شود

 ازدو دهه ی اخیر تا به امروز، ثبت اطلاعات از راه هایی غیر از چاپ کاغذی هم ممکن شده است که اصطلاحا به آن فناوری های بدون چاپ (None- print) گفته می شود. فناوری های بدون چاپ شامل طیف گسترده ای از رسانه های مختلف مثل ویدیو، پادکست، عکس و تقریبا تمام پتانسیل های موجود در دنیای دیجیتال، از جمله انواع نرم افزارهای نشر مجازی را شامل می شود. در واقع هر رسانه ای اطلاعاتی غیر از چاپ را می توان در حوزه ی تکنولوژی بدون چاپ به حساب آورد.

چاپ مهم است

کاغذ

در حال حاضر کاغذ کالایی برجسته و جدایی ناپذیر در صنعت چاپ محسوب می شود که در طول تاریخ چاپ اگرچه امکان ثبت اطلاعات را برایمان فراهم کرده، اما موجب ایجاد محدودیت های فراوانی نیز شده است.

فناوری بدون چاپ

دسکتاپ مجازی ویندوز یکی از نمونه های فناوری بدون چاپ مهم است که در سپتامبر سال 2019 به بازار معرفی شد و حالا انتظار می رود که تاثیر بیشتر و پررنگ تری در صنعت چاپ سال 2020 ایفا کند. این تکنولوژی یکی از چالش برانگیزترین حوزه های مورد توجه متخصصان آیتی طی سال جاری خواهد بود. دسکتاپ مجازی (VD) فناوری جدیدی است که امکان میزبانی و مدیریت یک دسکتاپ بر روی سرورهای مجازی را به کاربرانش می دهد.

دسکتاپ مجازی که جایگزین دسکتاپ های فیزیکی محسوب می شود، برای کاربران با سفرهای کاری زیاد و یا افرادی که همیشه امکان استفاده از لپ تاپ برایشان فراهم نیست، بسیار مناسب است. همچنین این دسکتاپ ها برای کسب و کارهای گسترده که از کارمندان از راه دور و یا مستقر در خانه هایشان بهره می گیرند، بسیار راحت و در عین حال امن است.

چاپ ارزان 

یکی از مورد انتظارترین اتفاقات سال 2022، افزایش تقاضا برای امکان دسترسی به خدمات چاپی از راه دور و خارج از محیط های اداری است. که این خود زمینه ای برای چاپ ارزان و مقرون به صرفه شد. در واقع می توان گفت که کم کم عصر نشستن های طولانی مدت پشت میزهای اداری تمام شده و حالا با کمک تلفن های هوشمند، تبلت ها و حتی ساعت های هوشمند کاربران می توانند بدون نزدیک شدن به پرینتر، به ویرایش و چاپ اسناد بپردازند.

نقش سال 2022 در این زمینه، افزایش و بهبود دسترسی به این قابلیت، رسیدگی به مشکلات این زمینه و سازگار کردن جریان های کاری کسب و کارها با این فناوری ست. چاپ مهم است

چاپ سبز و پایدار

با این که همه جا از پرمصرف بودن صنعت چاپ می خوانیم و می شنویم، اما واقعیت این است که تاثیر منفی صنعت چاپ روی محیط زیست در بسیاری از مواقع هم بزرگنمایی می شود. مثلا برای به دست آوردن یک کیلوگرم خمیر کاغذ، فقط 1.2 کیلوگرم دی اکسید کربن تولید می شود. تازه این رقم در مورد خمیر بازیافت شده به  7/0 کیلوگرم کاهش می یابد و در مجموع برای تولید هر برگ کاغذ استاندارد آفیس، 5 کیلوگرم گاز دی اکسید کربن تولید می شود.

با این حساب و حتی اگر میزان انرژی مصرفی در فرایند چاپ را هم به این رقم اضافه کنیم، دی اکسید کربنی که در نتیجه مجموع 400 تا 800 برگ کاغذ تولید می شود، تازه با میزان دی اکسید کربن تولید شده در فرآیند تولید یک عدد ساندویچ چیزبرگر برابر می شود. با این حال باز هم می توان با به کارگیری تمهیدات مناسب، آسیب رسانی به محیط زیست را محدودتر کرد، استفاده از کاغذهای بازیافتی، استفاده از دوروی کاغذ در چاپ و در صورت کم حجم بودن سفارش، استفاده از پرینترهای جوهر افشان.

چاپ به عنوان رسانه ای خدمات رسان

آخرین پیش بینی ما برای سال 2022، توسعه نرم افزارهای مدیریتی است که به سازمان ها اجازه می دهد تمام زیر ساخت های چاپی شان را از طریق سیستم های ابری مدیریت کنند. به این ترتیب با حذف طیف مشخصی از ابزارها، هزینه نهایی چاپ کاهش و درعین حال بهره وری کارکنان و بخش فناوری اطلاعات افزایش می یابد.

طراحی برای چاپ
اصول چاپ افست
خدمات چاپ
چاپ آنلاین
چاپخانه
انواع چاپ تبلیغاتی
انواع خدمات چاپ
خدمات طراحی و چاپ

دیگر مقالات ما

چاپ دفتر مشق اختصاصی        تولید کننده دفتر مشق و دفتر های سازمانی      چاپ دفتر یادداشت        چاپ دفتر و 20 دفتر برتر دنیا      تولید و چاپ دفتر و 5 نکته که از آن باید بدانید

خرید عمده پاکت پستی حبابدار رنگی اختصاصی        تولید کننده پاکت پستی حبابدار    فروش پاکت پستی حبابدار اختصاصی      انواع پاکت پستی      صفر تا 100 پاکت حبابدار پستی      پاکت حبابدار رنگی اختصاصی    قیمت پاکت پستی حبابدار | مجموعه لیدانکو 1401        تولید کننده پاکت حبابدار درجه 1 | مجموعه لیدانکو        پخش عمده پاکت پستی حبابدار اختصاصی درجه 1        پخش عمده پاکت حبابدار درجه1| مجموعه لیدانکو          خرید پاکت پستی حبابدار رنگی اختصاصی درجه 1

خرید قوطی فلزی در دار

قیمت بهترین طراحی کارتن بسته بندی      چاپ و طراحی منحصر به فرد بسته بندی یک محصول        قیمت کارتن بسته بندی در بازار اقتصادی        هزینه بسته بندی های خاص        جعبه لاک باتم و 2 روش محاسبه قالب آن      خرید کارتن مقوایی،12 نوع مختلف جعبه        خرید بسته بندی و 24 بسته بندی خلاقانه          15 بسته بندی خاص    25 ایده بسته بندی

چاپ افست کتاب و هزینه چاپ کتاب        انواع چاپ کتاب بروشور و نشریه      انواع نشریه و 3 نوع تقسیم آن      چاپ سربرگ و 3 سایز مختلف آن        چاپ کتاب با تیراژ پایین و 2 روش کلی چاپ کتاب      استفاده از کد رنگ مشکی در چاپ افست      برخی از علتهای مات بودن چاپ افست1        چاپ مهم است مرکز چاپ لیدانکو    تعرفه چاپ ارزان و مقرون به صرفه

5 نظر

پاسخ دهید